Apie mus

Lyderystės ir viešojo kalbėjimo (arba retorikos, oratorystės) klubas “First Toastmasters of Lithuania” priklauso pasauliniam lyderystės ir viešojo kalbėjimo klubų tinklui “Toastmasters International“. Ši daugiau nei 90 metų gyvuojanti organizacija vienija 16,4 tūkstančio (!) toastmasters klubų 141-oje šalyje. “First Toastmasters of Lithuania” yra pirmasis toks klubas Lietuvoje, įkurtas 2008 m. sausį.

Metodika

Klubo nariai tobulėja pagal „Pathways“ programas.  Kiekvienam klubo nariui šešiems mėnesiams priskiriamas asmeninis mentorius, padedantis augti pagal šias programas. Pasiekus bet kurią iš programose minimų pakopų, klubo narys oficialiai pagerbiamas klube, gauna “Toastmasters International” sertifikatą, o į jo darbovietę, jam pageidaujant, “Toastmasters International” nusiunčia liudijimą apie klubo nario atitinkamus pasiekimus lyderystės ar viešojo kalbėjimo srityse.

Narystė

Klubo nariais gali tapti visi pilnamečiai asmenys, kalbantys lietuviškai.
Nario mokestis – 100 € pusmečiui. Nauji nariai moka vienkartinį 50 € stojamąjį mokestį. Nario mokestis naudojamas salės nuomai, metodinei medžiagai, renginių organizavimui bei mokesčiams “Toastmasters International” organizacijai.
Klubo nariu tampama užpildžius nario anketą, klubo narių daugumai balsavus už naujo nario priėmimą bei sumokėjus nario mokestį už pusmetį.
Nauji nariai užregistruojami “Toastmasters International” organizacijoje, gauna metodinę medžiagą, asmeninį mentorių pusmečiui bei žurnalo “Toastmasters” prenumeratą.
Klubo narių skaičius yra ribotas – 45! Jei klube vietų nėra, kandidatas įrašomas į eilę ir kai tik vieta atsilaisvina, ji pasiūloma kandidatams pagal užsirašymo eiliškumą.

Norite tapti klubo nariu? Parašykite laišką el. paštu naryste@toastmasters.lt 

Valdymas

Klubo veiklai vadovauja visuotinis narių susirinkimas, kasmet renkami klubo pareigūnai bei prezidentas. Visi klubo nariai turi balso teisę.

Toastmasters klubo susirinkimai

Klubo susitikimai vyksta kas antrą trečiadienį 19 val. „Verslo trikampis“ konferencijų centro salėje A, adresu J. Jasinskio g. 16C, Vilniuje. Susitikimų trukmė – apie 2,5 – 3 val.
Svečiai kviečiami tris kartus apsilankyti klubo susitikimuose nemokamai, susipažinti su klubo veikla ir nariais bei priimti sprendimą pateikti prašymą tapti „First Toasmasters of Lithuania“ klubo nariu.
Kartais susitikimai vyksta ir netradicinėje susirinkimų vietoje, todėl prieš susitikimą verta pasitikslinti dėl vietos šio tinklapio tituliniame puslapyje dėl artimiausio susitikimo laiko ir vietos.

Misija, vizija, vertybės, šūkis

Misija: „Gilinti viešojo kalbėjimo entuziastų kompetencijas. Ugdyti ir lavinti asmenines kalbėtojų savybes, kurios padėtų tapti ne tik sėkmingais oratorias, bet ir ateities lyderiais“.
Vizija: „Tapti lyderiais, įkvėpiančiais kalbomis pasaulį keistis“.
Vertybės: „Augti, gerbti, palaikyti“
Šūkis: „Kalbėk ir įkvėpk, įkvėpk ir kalbėk!“.