Kelias į Toastmasters – be posūkių ir kryžkelių

Kelias į Toastmasters – be posūkių ir kryžkelių

Kelias į Toastmasters – be posūkių ir kryžkelių

Stoviu apsupta žmonių. Jų daug ir visų smerkiantys žvilgsniai nukreipti į mane. Jie piktdžiugiškai skaičiuoja mano klaidas ir laukia, kada pagaliau susimausiu. „Taip, aš esu glosofobė, bijau auditorijos – bijau Jūsų žvilgsnių ir kritikos“, – prisipažįstu ir susikraunu lagaminą – iškeliauju į ilgiausią savo gyvenimo kelionę nuo galvos, kurioje gyvena baimė, iki širdies. Ne savo širdies, Jūsų.

Iškeliauju ten, kur tokių kaip aš  ar panašių labai daug – į „First Toastmasters of Lithuania“ klubą. Jis priklauso tarptautiniam „Toastmasters International“ klubų tinklui, kuris gyvuoja daugiau nei 90 metų ir apima per 140 šalių.

Toastmasteriai tikrai žino  kelią į kiekvieno klausytojo širdį. Tačiau, jei įsivaizduojate, kad gavau receptą, kaip per vieną dieną tapti iškiliu oratoriumi, turiu jus šiek tiek nuvilti – tikrai ne! Nėra vieno kelio, jų yra net 11, kiekvienas po 5 lygius:

 1. Dinamiška lyderystė;
 2. Efektyvus ugdomasis vadovavimas;
 3. Inovatyvus planavimas;
 4. Lyderystės vystymas;
 5. Motyvacinės strategijos;
 6. Įtaigi įtaka;
 7. Pristatymo meistriškumas;
 8. Strateginiai ryšiai;
 9. Bendradarbiavimas komandoje;
 10. Vizionieriaus komunikacija;
 11. Įtraukiantis humoras.

Pirmas žingsnis šiame klube yra sprendimas, kurį kelią pasirinkti. Čia nėra standartiniai kursai su vadovėliu rankose, kai lektorius nusprendžia, ką šiandien privalai išmokti. Jei sunku apsispręsti, kuriuo keliu pasukti, prisijungus prie „Toastmasters“ puslapio  galima atlikti testą, kuris parinks tris labiausiai tinkamus variantus.

Kai žinai, kur link eini, belieka žengti antrąjį žingsnį – pasakyti pirmąją kalbą  – „Ledlaužį“. Jos esmė prisistatyti klubo nariams ir papasakoti, koks velnias Jus atnešė į šią galerą.

Vienų ant ledo nepaliksime – į pagalbą atskubės labiau patyręs klubo narys – mentorius. Iš jo sulauksite patarimų, pagalbos ir palaikymo.

Dar vienas unikalus dalykas šiame klube, kad kiekvieną pasiruoštą kalbą vertina ne tik vertintojas. Taip pat gaunate voką su anoniminiais grįžtamojo ryšio lapeliais iš auditorijos: ką darai tobulai, o kur dar reikėtų pasistengti.

Tai dar ne viskas: galite save vertinti ir patys. Ruošdamiesi kalbai,  atliksite trumpą testuką, kuriame balais nuo 1 iki 5 įvertinsite savo turimus  įgūdžius ta tema. Tuomet gausite trumpą teorinę medžiagą ir patarimus, kurie padės pasiruošti ir kuo geriau pasirodyti. Pasakę kalbą gaunate grįžtamąjį ryšį iš vertintojo bei auditorijos, dar kartelį atliekate testą ir palyginate balus prieš ir po.

Klubo susitikimų metu sakysite ne tik pasiruoštas kalbas ir ekspromtus, tačiau išbandysite ir kitus klubo vaidmenis: laikininko, jaustukų skaičiuotojo, gramatiko, vertintojo, ekspromtų sesijos vedėjo, ar tapsite vakaro šeimininku. O gal kada nors klubo prezidentu ar viceprezidentu? Galimybių iš tiesų daug. Tolimesnėse „Pathways“ lygiuose galėsite atrasti savo lyderystės ir komunikacijos stilių, pagilinti žinias ir įgyti naujų įgūdžių. Įkopę į trečiąjį lygį pats tapsite  mentoriumi, o penktajame lygyje – profesionalu, gebančiu įkvėpti kitus.

Vis dar manai, kad Tau nepavyks, nes lyderiais ir puikiais oratoriais gimstama? Klysti.

Gyvus įrodymus matau per kiekvieną klubo susitikimą. Niekas nenuėjo kelio, nepradėjęs juo eiti. Kviečiu ateiti ir pačiam tuo įsitikinti. Tu gali kalbėti viešai ir būti lyderis! Kaip sakė JAV prezidentas Barackas Obama, pokyčių nebus, jei lauksime kitų žmonių arba tinkamo laiko. Mes esame tie, kurių laukėme. Taigi, nelauk ir prisijunk prie mūsų!

 

Daiva Suchockaitė

Related Posts

No posts were found for display