Akimirkos iš tarptautinės konferencijos Helsinkyje

toastmasters-devision-k-20161023-110205-pa230774

Spalio 22-23 dienomis lyderystės ir viešojo kalbėjimo klubo „First Toastmasters of Lithuania“  narės Greta ir Brigita šturmavo Helsinkio apylinkes bei atstovavo klubui tarptautinėje konferencijoje. Čia susitiko bendraminčiai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Suomijos klubų.

1_tm_division_k

Garbingai iškabintos konferencijoje dalyvaujančių klubų vėliavos

Bene svarbiausias konferencijos akcentas buvo tarptautinės kalbų varžybos bei seminarai, tačiau šiuos rimtus užsiėmimus apipavidalino smagi konferencijos tema: Horror Humour. Ją puikiai atspindėjo ir konferencijos šeimininkų kostiumai, ir dekoracijos bei akcentai, ir gana darganoti Suomijos sostinės orai.

2_tm_division

Seminarų metu dalyviai gilinosi į skirtingų žmonių tipus ir kaip su jais reikėtų bendrauti. Klausėmės, kaip pasaulyje žinomų produktų pristatymų elementus galėtume panaudoti savo kalbose, taip pat diskutavome apie organizacijos viešinimo būdus bei kanalus.

 

5_tm_division 4__tm_division

Pasak „First Toastmasters of Lithuania“ atstovių, labiausiai maloniai nustebino gyvo garso koncertas konferencijos pertraukos metu, kuris neišvengė ir Toastmasterietiškų šokių… ;)) taip taip, viduryje dienos!

toastmasters-devision-k-20161022-144424-pa220296 6__tm_division

Na, o svarbiausias konferencijos elementas – humoristinių kalbų varžybos. Jose dalyvavo 5 geriausi kalbėtojai, atrinkti iš pradžių savo klubų, o vėliau – kelias šalis vienijančių zonų (angl. area) varžybose. Pasaulinio tinklo „Toastmasters“ klubai yra organizuoti į įvairius teritorinius padalinius – zonas, divizijas (angl. division) ir apygardas (angl. district), bei glaudžiai bendradarbiauja tarpusavyje tiek padalinių ribose, tiek ir už jų.

O geriausiai Helsinkyje pasirodė:

1 Davis is Rygos. Jo kalba sukosi apie gyvenimo būdą ir pamokas, kurias išmokė bokso ringas.

2 Gabriel is Rygos, pasidalinęs istorija apie savo pašėlusį norą tvarkytis.

3 David is Helsinkio − praėjusių metų humoristinių kalbų varžybų laimėtojas, šiemet dalinęsis savo patirtimi, įgyta oro uoste.

7_tm_division

Nepasiruoštų kalbų (ekspromtu) varžybose dalyvavo 6 atstovai. Trumpos, 1-2min kalbos tema buvo: „Zombie is my best friend“ (Zombis – mano geriausias draugas).

Laimėtojai:

1 David is Helsinkio;

2 Leena iš Helsinkio, pelniusi aukščiausią tarptautinio tinklo „Toastmasters“ nario įvertinimą „Distingueshed Toastmaster“

3 Irfan iš Helsinkio

9_tm_division

Pirmųjų vietų laimėtojai gavo teisę atstovauti visoms keturioms šalims lapkritį vykstančiose apygardos varžybose Varšuvoje, kur susigrums su kolegomis ir varžovais iš kitų Europos šalių.

Tiek Brigita, tiek Greta yra be galo dėkingos kolegoms toastmasteriams už pastogę ir pavežėjimą, kas sutaupė daug laiko ir finansų. Bendražygiai kolegėmis iš Lietuvos pasirūpino  puikiai. Ne veltui apie Toastmasters klubų tinklą kalbame ne tik kaip apie bendruomenę, bet ir kaip apie šeimą :)

10_tm_division

Brigita (pirmoji iš dešinės) ir Greta (trečioji iš dešinės) kartu su Latvijos kolegomis

Džiaugiamės galėdami pranešti, kad kita tarptautinio klubų tinklo „Toastmasters“ K divizijos konferencija vyks Vilniuje. Turime garbės ir džiaugsmo ją organizuoti!

11__tm_division

Šaunioji konferencijos rengėjų ir dalyvių kompanija

O tuo tarpu įspūdžių kupini „First Toastmasters of Lithuania“ nariai jau ruošiasi lapkritį keliautį į Varšuvą, kur vyks 16 šalių klubus vienijančios 95-osios apygardos (angl. „District 95“, kuriai priklauso ir Lietuvos klubai) konferencija. Laukite įspūdžių ir iš ten!